Vineri noaptea, accesul vehiculelor pe principala cale de legătură între vestul și estul municipiului Vaslui, respectiv strada Nicolae Bălcescu (prelungire a străzii Alecu Donici), va fi restricționat pentru a permite operatorului SC Gaz Est SA Vaslui să remedieze unele deficiențe la rețeaua de gaze. Va fi permis doar accesul riveranilor, restul conducătorilor auto fiind sfătuiți să caute rute ocolitoare.

Primăria municipiului Vaslui anunță că, având în vedere necesitatea intervenției SC Gaz Est SA Vaslui la rețeaua de gaze și remedierea unor deficiențe, începând de vineri, 19 aprilie, ora 20.00, până sâmbătă, 20 aprilie, ora 05.00 se întrerupe circulația pe strada Nicolae Iorga, pe segmentul cuprins între intersecția cu strada Victoriei, din dreptul Florăriei Decora și intersecția cu strada Mihail Kogălniceanu. Concomitent, va fi oprită circulația și pe strada Nicolae Bălcescu, de la intersecția cu strada Nicolae Iorga (din fața Camerei de Comerț și Industrie) până la blocul 86 (din apropierea hotelului Europa).
„Echipaje ale Poliției Locale vor acorda sprijin conducătorilor auto în acest interval orar și vor permite doar accesul riveranilor pe traseele indicate. Vă mulțumim pentru înțelegere și ne cerem scuze pentru eventualul disconfort astfel creat!”, a declarat purtătorul de cuvânt al primăriei, Clitemnestra Geanina Tofan.




































