Sportivii ACS Liga de Est Vaslui au obținut 18 medalii (15 de aur) la Cupa României de Taekwon-do ITF

0

În perioada 08-10 octombrie 2021 sportivii clubului ACS Liga de Est Vaslui au participat la Cupa României de Taekwon-do ITF pentru juniori III-II-I și seniori, Târgu Mureș, cu delegație de 40 de persoane, 26 sportivi (12 copii, 7 juniori și 7 seniori), 2 antrenori (Mihai Hondru, Miron Marcel), 2 arbitri internaționali clasa A (Cristian Popa, Alin Zaharia) și 11 părinți și suporteri.

Primăria Municipiului Vaslui a susținut activitatea sportivilor de performanță prin proiectul de finanțare din anul 2021, următoarea activitate fiind Pregătirea de Lot Național a sportivilor clubului care vor fi convocați pentru participarea la Campionatul European pentru juniori și seniori din Spania, din perioada 22-28 noiembrie 2021.

La această competiție sportivii ACS Liga de Est Vaslui au obținut un total de 18 medalii (15 medalii de aur, 10 medalii de argint, 10 medalii de bronz).

Sportivii clubului s-au clasat pe locul 1 la Clasamentul General pe cluburi la SENIORI.

Locul 1 – Sara Bogdan – luptă feminin -12 ani -45 kg

Locul 1 – Sara Bogdan – tehnici speciale feminin -12 ani

Locul 1 – Eduard Zugravu – luptă masculin -12 ani -35 kg

Locul 1 – Eduard Zugravu – tehnici speciale masc -12 ani

Locul 1 – Eduard Zugravu – speed kick masc -12 ani

Locul 1 – Teodora Gherghe – luptă fem -14 ani -40 kg

Locul 1 – Moșuleț Alin – spargeri forță juniori masculin

Locul 1 – Andra Chirilă – spargeri forță seniori feminin

Locul 1 – Marcel Miron – tull 4 dan seniori masculin

Locul 1 – Laura Munteanu – tull 1 dan seniori feminin

Locul 1 – Ștefan Frățian – tull 2 dan seniori masculin

Locul 1 – Tull ECHIPĂ juniori III-II masculin – Eduard Zugravu, Alexandru Ignat, Victor Pătrăcuță, Victor Casandra, Andrei Hăisan, Fabritzio Ciobotaru

Locul 1 – Spargeri forță ECHIPĂ junioare feminin – Amalia Codreanu, Teodora Darie, Denisa Filip

Locul 1 – Spargeri forță ECHIPĂ seniori masculin – Georgian Manea, Ștefan Frățian, Mircea Hondru, Marcel Miron, Andrei Chiriac

Locul 1 – Tehnici speciale ECHIPĂ seniori masculin – Georgian Manea, Ștefan Frățian, Mircea Hondru, Marcel Miron, Andrei Chiriac

Locul 2 – Sara Bogdan – spargeri forță fem -14 ani

Locul 2 – Stefania Filip – luptă fem -12 ani -45 kg

Locul 2 – Codreanu Amalia – tull 2 dan juniori feminin

Locul 2 – Codreanu Amalia – tehnici speciale juniori feminin

Locul 2 – Georgian Manea – spargeri forță seniori masculin

Locul 2 – Mircea Hondru – tehnici speciale seniori masculin

Locul 2 – Mircea Hondru – tull 4 dan seniori masculin

Locul 2 – Andrei Chiriac – tull 2 dan seniori masculin

Locul 2 – Tull ECHIPĂ juniori III-II feminin – Ștefania Filip, Teodora Gherghe, Sara Bogdan, Mara Mercaș, Ana Răileanu

Locul 2 – Tehnici speciale ECHIPĂ junioare feminin – Amalia Codreanu, Teodora Darie, Denisa Filip

Locul 3 – Victor Pătrăcuță – tull -12 ani (5-1 gup)

Locul 3 – Mara Mercas – speed kick feminin -14 ani

Locul 3 – Teodora Gherghe – speed kick feminin -14 ani

Locul 3 – Andrei Hăisan – luptă -14 ani – 35 kg

Locul 3 – Alexandru Ignat – luptă masculin -14 ani -50 kg

Locul 3 – Ana Raileanu – luptă fem -12 ani -45 kg

Locul 3 – Iordachi Dumitru – tehnici speciale juniori masculin

Locul 3 – Ștefan Frățian – spargeri forță seniori masculin

Locul 3 – Luptă tradițională (echipă) juniori III-II – Ștefania Filip, Sara Bogdan

Locul 3 – Luptă tradițională (echipă) juniori III-II – Alexandru Ignat, Victor Pătrăcuță

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here