Comuna cu două terenuri de Superligă

Comuna Zorleni se mândrește cu două baze sportive la standardele cele mai înalte, astfel încât poate găzdui meciuri de Superligă. Ultima dintre acestea a fost inaugurată de curând, urmând să fie dotată cu vestiare, iar tribuna să fie acoperită în totalitate.  

„Noua bază sportivă cuprinde un teren de fotbal de dimensiuni omologabile, prevăzut cu instalație de iluminat nocturn, și o tribună pentru spectatori. Suprafața de teren este cu gazon natural, având parte de întreținerea permanentă, iar în urma testelor, chiar și cu trei jocuri consecutive, gazonul nu s-a deteriorat”, a spus Gheorghe Grădinaru, administratorul firmei „Florăriile Trandafirul” Bârlad, care a realizat baza sportivă de la Zorleni.

Investiția a fost finanțată prin Grupul de Acțiune Locală „Podul Înalt”, din care comuna Zorleni face parte.

Cea de-a doua bază sportivă se află în satul Popeni și beneficiază deja de tribună acoperită, vestiare și iluminat nocturn.

Pe lângă cele două baze sportive, în comuna Zorleni au mai fost amenajate alte cinci terenuri sintetice multifuncționale.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.