AUR-iștii nemulțumiți: „Există presa vasluiană?”

Reprezentanții AUR Vaslui se declară nemulțumiți de faptul că, deși Raisa Enachi, deputat al partidului ales în județ, a avut o amplă activitate anul trecut, presa vasluiană nu a informat cetățenii județului. Ei acuză atât lipsa de obiectivitate, dar mai ales partipriurile politice ale presei din județul Vaslui.

„Există, dar lipsește cu desăvârșire!”, spun cei de la AUR despre presa vasluiană, pe care o acuză de lipsă de obiectivitate, dar mai ales de partipriuri politice.

„Stimați vasluieni, pe parcursul anului 2021 doamna Raisa Enachi, deputat de Vaslui a partidului AUR, a desfășurat o amplă activitate în Camera Deputaților”, scriu cei de la AUR pe pagina de socializare a formațiunii politice, detaliind apoi activitatea parlamentară a deputatului: „a luat cuvântul de 18 ori în 16 ședințe; a susținut 10 declarații politice, depunând 6 declarații scrise; a adresat miniștrilor de resort 30 de întrebări și interpelări cu privirea la activitatea din județul nostru; a inițiat 29 propuneri legislative și multe altele, cum ar fi, de exemplu, implicarea directă pentru rezolvarea legală a unor probleme punctuale, a cetățenilor din județ”.

„Despre toată această activitate amplă, presa vasluiană, cu foarte mici excepții, nu a considerat necesar să informeze cetățenii județului”, spun cei de la AUR, partid care a câștigat, la ultimele alegeri, mai mult de 10% din voturile vasluienilor, în special printr-o activitate febrilă pe rețelele de socializare.

În afara lipsei de obiectivitate, AUR Vaslui acuză presa vasluiană că s-ar afla la ordinele „stăpânitorului PSD”.

„Dar să știți că totuși există, atunci când primește ordin de la a tot stăpânitorul PSD ne urmărește zi și noapte și ne caută eventuale greșeli cu microscopul, sperând că vor reuși să ne discrediteze în fața vasluienilor și bineînțeles să-și primească simbria de la PSD”, mai spun cei de la AUR.

„În ce ne privește, vă asigurăm că nu vom precupeți niciun efort pentru a îmbunătăți calitatea vieții în județul nostru și vă vom informa permanent prin intermediul paginilor facebook ale parlamentarilor AUR, Tv AUR, Alianța pentru Unirea Românilor Județul Vaslui și rețelele facebook AUR”, își încheie mesajul AUR-iștii nemulțumiți.

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.