Eduard Popica, deputat de Vaslui: „Comuna Bălteni a spart gheața, fiind prima comunitate care a dat startul”

Comuna Bălteni, condusă de primarul Relu Brașoveanu, este prima localitate din județ care a revenit la tradiția organizării zilelor satului, manifestări care anii trecuți erau un prilej de reunire și bucurie pentru locuitorii județului din mediul rural. Prezent la eveniment, deputatul Eduard Popica a apreciat „intrarea în normalitate”.

„Ziua comunei Bălteni a fost prilej de revedere cu locuitorii comunității, după aproape un an și jumătate de interdicții. Sute de oameni au participat la eveniment, semn că județul Vaslui intră în normalitate după mai bine de un an și jumătate de pandemie”, a spus deputatul PSD Eduard Popica, prezent duminică, 7 iunie 2021, la prima sărbătoare a unei localități organizată în județ după mai bine de un an și jumătate.

Pe lângă aprecierea evenimentului în sine și a bune organizări, fostul prefect și-a manifestat încrederea că manifestarea de la Bălteni este doar prima din seria acestor evenimente și locuitorii județului se vor reîntoarce la bucuria de a fi împreună și a sărbători localitățile lor.

„Am participat astăzi la Ziua comunei Bălteni și mulțumesc domnului primar Relu Brașoveanu pentru invitație. M-am bucurat să văd lume multă, dornică să asculte muzică bună și să petreacă altfel ziua liberă. E un semn că intrăm într-o stare de normalitate. Comuna Bălteni a spart gheața, fiind prima comunitate care a dat startul evenimentelor de acest gen. În calitate de parlamentar voi fi alături de toate comunitățile din județ, inclusiv de comuna Bălteni, așa cum am făcut-o și în calitatea de prefect al județului”, a spus Eduard Popica. 

„Vă felicit, încă o dată, că ați oferit prilejul localnicilor și nu numai să se reîntâlnească și să discute împreună despre realizările și nerealizările personale sau ale comunității!”, și-a încheiat mesajul deputatul de Vaslui.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.